Důležitá čísla

Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Mezinárodní tísňové číslo: 112

 

Archivy

Konec zákazu rozdělávání ohňů

Dnes tj. čtvrtek 12.4.2012 ukončil jihomoravský hejtman Michal Hašek zákaz rozdělávání ohňů vydaný dne 21.3.2012.

 

I nyní padlo rozhodnutí na základě doporučení ředitele HZS Jihomoravského kraje.

K návrhu na zrušení opatření k období sucha vedlo snížení počtu požárů v posledních dnech. Zatímco v březnu hasiči v Jihomoravském kraji zasahovali u celkem 349 požárů trávy, polních a lesních porostů, v období od 1. do 11.4. těchto požárů bylo přes 60 a jejich počet stále klesá.

Přesto je ale opatrnost stále na místě. Hasiče nadále zaměstnávají požáry, způsobené nedbalostí při spalování suchého listí, trávy a dalšího odpadu ze zahrádek nebo klestí po lesní těžbě, a také případy vypalování porostů.

 

Komentáře jsou uzavřeny.