Důležitá čísla

Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Mezinárodní tísňové číslo: 112

 

Archivy

Memoriál Josefa Drbala

 

26.10. 2013 Jsme se zúčastnili memoriálu Josefa Drbala v Adamově.

Na netradičním závodě pro družstvo o zmenšeném početním stavu 1+3 se plnilo několik disciplín. Slaňování, plnění povodňových pytlů pískem, resuscitace a ošetření zranění, běh do schodů, požární útok po žebříku, a požární útok od hydrantu jednoduchým vedením. Disciplíny se prováděly na čas a bodovala se správnost provedení podle bojového a cvičebního řádu. Naše družstvo ve složení Neužil K., Buček A., Šlégl M., Uher R., se umístilo na druhém místě s velkou ztrátou na první Rájec „A“, ale porazilo Adamov , a další dvě družstva z Rájce. Provádění disciplín bylo téměř bez chyb, jedinou chybou ohodnocenou 30 trestnými vteřinami byla jednou překroucená hadice při útoku z hydrantu. Myslím, že je škoda, že se této soutěže nezúčastnilo více družstev, protože se zde procvičují základní znalosti a dovednosti požárních jednotek čímž se zvyšuje akceschopnost.

Rooman

 

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.