OLM 2013 ZPV Jabloňany

V Neděli 15.9. 2013 se uskutečnil 1. ročník Závodu Požární Všestrannosti v Jabloňanech, který byl zařazen do kalendáře OLM Blansko jako 15. kolo letošního ročníku.

V Kategorii mladších startovaly 2 hlídky: ml „A“ (Neužilová D., Kousalík, Potůček, Němeček, Novohradský), ml „B“ (Hanák, Bučková, Neužil Š., Polák, Šlégl). Obě tato družstva závod zvládli nad očekávání dobře, přestože obsadili 17. a 20 místo z 20 zúčastněných hlídek. Závod tohoto druhu ještě nikdy neabsolvovali a mnoho věcí pro ně byla novinkou.

Starších byli také dvě hlídky. Hlídka „A“ měla letos „derniéru“, protože příští rok již budou její členové (Kučera, Musil, Neužil L., Neužil T.) patřit do kategorie dorostenců. Tato hlídka doplněná o pátého člena Hynka (náhradník z KMH Ostrov u Macochy) se umístila na 8. místě. Nebýt velkého přídělu trestných minut především na stanovišti střelby, mohlo by být umístění jistě mnohem lepší. Hlídka „B“, měla zase pro změnu v kategorii starších premiéru. Díky letošnímu posunu věkových hranic kategorií, se mnozí dostávají na poslední chvíli před začátkem ročníku o kategorii výš. Sestava starších „B“: Neužilová V., Kachlíková, Mikulová, Neužilová P.,Němečková. Výsledné umístění: 13. místo ze 14 účastníků, což se dá při dnešní konkurenci také považovat za úspěch.

Fotografie zde