Důležitá čísla

Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Mezinárodní tísňové číslo: 112

 

Archivy

OLM 2014 Šošůvka

 

V sobotu 5.4. 2014 se náš kolektiv mladých hasičů zúčastnil druhého kola OLM (okresní liga mládeže) okresu Blansko, tentokrát v Šošůvce.  Sotěžilo se v uzlování dle pravidel ZPV (závod požární všestrannosti) a ve znalostech topografie.
Na soutěž jsme vyrazily ve značně oslabené sestavě a tak se dalo očekávat odpovídající výsledky. Tak se také stalo, přestože se tento den zapíše výrazným písmem do dějin SDH Březina, OLM Blansko a v neposlední řadě i do paměti všech zúčastněných. Tři družstva Březiny – tři poháry.

První pohár našich nejmenších, kteří jsou družstvo“B“ (na soutěži startovali jako hlídka Březina mladší“C“).
Za mladší nastoupila se startovním číslem 4 hlídka mladší“A“, která byla vzhledem k absenci Neužilové D. a Němečkové J. značně oslabena. Na start se tedy po rozlosování uzlů postavili: Novohradský J. (Lodní uzel), Hanák M. (plochá spojka), Němeček P. (zkracovačka), Neužilová P. (tesařský uzel), Šlégl M. (úvaz na proudnici). Po odstartování probíhala štafeta bez chyb a vše vypadalo velice dobře, až do chvíle, kdy se v poslední fázi vázání zkracovačky uzel rozpadl a bylo nutné jej uvázat znovu. Pája bez zaváhání a s chladnou hlavou rychle uvázal znovu a tentokrát již správně a štafeta pokračovala dál, ovšem ne hladce až do konce. Marťas v zápalu boje po rychlém a správném uvázání uzlu zapoměl, že jako poslední musí vypnout časomíru stiskem tlačítka a v první chvíli si to namířil zpět na startovní čáru tak, jak to na některých soutěžích bývá. Naštěstí si to v mžiku oka uvědomil a správně změnil směr, aby ukončil správně disciplínu.
Hned v zápětí se se startovním číslem 5 objevily na startu v hlídce mladší“C“: Neužil Š. (lodní uzel), Potůček V. (plochá spojka), Šlégl M. (zkracovačka), Novohradský J. (tesařský uzel), Kousalík M. (úvaz na proudnici). Ani tato štafeta se neobešla bez chyb. A i zde se podařilo chladnokrevným opravením z nesprávného křížového uzlu udělat plochou spojku a vyhnout se tak za 11 sekund oprav minutové penalizaci. Zbytek štafety byl bezchybný.
Po první (hlavní) disciplíně jsme zjistili z průběžných výsledků, že jsou naše hlídky „A“ na druhém místě a „C“ na třetím místě. Hurááá!!! Když uděláme topografii bez chyb, nemůže nám už poháry a medaile nikdo vzít!!! A povedlo se. Topoznačky, i práce s buzolou a orientace mapy byly u obou hlídek bez chyb. Chyb našich hlídek v uzlování dokázala využít jen hlídka Sychotína a protože neudělala chybu v topografii, připravila nás o kovy nejcennější.

Citelným oslabením výpravy byla také neúčast Bučkové K. a Mikulové A. Kromě těchto opor chybělo ještě několik dalších.
Mezitím proběhla topografie i u starších, kde se očekávání bezchybného splnění úkolů naplnilo.
Dále následovala uzlová štafeta starších. Naše hlídka uzlové štafety byla tentokrát sestavena ze dvou starších (Neužil L. (plochá spojka), Neužilová V. (tesařský uzel), doplněna třemi mladšími Hanák M. (lodní uzel), Němeček P. (zkracovačka), Neužilová P. (úvaz na proudnici) s přehledem a bez chyby překonala všechny soupeře a právem si zasloužila pohár nejcennější. Jak někteří členové výpravy již při cestě na soutěž pohřbívali naše naděje na úspěch, po cestě zpět již věděli, že i se slabší sestavou a s drobnými chybami se dá vyhrávat.

Rooman

 

Fotografie zde:

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.