Důležitá čísla

Hasiči: 150
Záchranka: 155
Policie: 158
Mezinárodní tísňové číslo: 112

 

Archivy

OLM 2014 Sychotín

 

V sobotu 15.3. 2014 se rozjel letošní seriál okresní ligy mládeže okresu Blansko a ani my jsme tam nemohli chybět. Soutěžilo se v uzlování a na programu byly štafety pětičlenných hlídek a vázání uzlů jednotlivci.

V kategorii starších jednotlivců se postavil na start Lukáš Neužil a po několika chybách v základním kole se se štěstím dostal na poslední postupové 16. místo. V osmifinále již nechyboval a s přehledem a obrovským náskokem sestřelil soupeře z prvního postupového místa časem 16,20 sec. (nejlepší čas soutěže). Tímto stylem se prostřílel celým postupovým pavoukem až do finále a i tam vystřílel svůj zásobník dovedností ve vázání uzlů nejrychleji. Cíl opět neminul a časem 16,83 sec. si vystřílel zlatou. Byl jediný, kdo uvázal a 2x zopakoval čas pod 18 sec.

 

V kategorii mladších jednotliců jsme měli na startu poněkud hojnější zastoupení. Ondřej Neužil si na svých prvních závodech vybojoval 43. místo, Štěpán Neužil 36. místo, Vladimír potůček 35. místo, Jakub Novohradský 20. místo, ostatní se umístily na postupových příčkách a postupovali do osmifinále a byli to: Pavel Němeček ze 14. místa, Martin Šlégl z 13. místa, Klára Bučková z 12. místa, Adéla Mikulová z 10. místa, Petra Neužilová ze 6. místa, Matyáš Hanák z 3. místa, Denisa Neužilová z 2. místa a Julie Němečková základní kolo vyhrála časem 20,33 sec.

V osmifinále byli poraženi Martin Šlégl a Klára Bučková a vyhasly jim tak naděje na lepší umístění, stejně jako Pavlu Němečkovi, kterému nemilosrdný systém rozlosování přiřkl našeho Matyáše Hanáka.

Do čtvrtfinále tak postupovalo 5 našich soutěžících a i zde jsme museli stínat hlavy ve vlastních řadách. Denisa Neužilová byla nucena vyřadit v těsném souboji Adélu Mikulovou a stejně tak i Matyáš Hnák musel zavřít dveře do semifinále výborné Petře Neužilové (konečné 5. místo). Stejně jako čtvrtfinále opanovaly naše barvy (5 našich z 8), do semifinále se dostala pouze jedna cizí závodnice, které z přímého směru do finále přehodila vyhýbku do rozstřelu o třetí místo Julie Němečková. Denisa Neužilová, která v semifinále zaváhala v souboji s Matyášem Hanákem a prohrála těsně jen o 0,3 sec, poslala v následujícím boji o třetí místo soupeřku ze Sychotína na odstavnou kolej a návěstidlo definitivně přestavila do polohy STŮJ a dojela suverénně do stanice Bronzová.

Finále tak bylo zcela v naší režii. Matyáš Hanák potvrdil, že si zaslouží první příčku, když ve finále posunul rekord závodů v kategorii mladších ze svého čtvrtfinálového 19,01sec. na 18,79 sec. a přidělil Julii Němečkové stříbrnou pozici.

Ve štafetě hlídek v kategorii starší se na start postavil Lukáš Neužil, Matyáš Hanák, Petra Neužilová, Denisa Neužilová a Julie Němečková. V základním kole předvedly vyrovnané výkony, které stačily na třetí příčku a 18 bodů do OLM. V play off na jeden pokus potom výkonem 24,75 nestačili na Sychotín „A“ a následně výkonem 26,61 podlehli Senetářovu „C“ v boji o třetí příčku a skončili na nepopulárním čtvrtém místě.

V kategorii mladších se účastnily 2 naše hlídky. Březina“A“ ve složení: Němečková J., Neužilová P., Mikulová A., Potůček V. a Šlégl M. V základním kole porazily celé startovní pole a jako jediné družstvo zavázali oba pokusy pod 30 sec. Výkonem 27,63 sec. si vybojovali 20 bodů a průběžnou vedoucí příčku v OLM 2014.

Březina“C“ ve složení Bučková K., Němeček P., Novohradský J., Neužil Š. a Neužil O. vybojovali v základní části 9. místo a získaly do OLM pro družstvo Březina“B“ 13 bodů. Na osmifinále jsme zataktizovali a vyplatilo se vystřídat jednoho soutěžícího za náhradníka (Matyáše Hanáka). V osmifinálovém souboji naše hlídka smázla Nýrov a postoupila do čtvrtfinále, kde se bohužel setkala s naší hlídkou“A“. Tady se odehrály nejdramatičtější okamžiky soutěže. Hlídka“A“ krátce po startu získala obrovský náskok, který však těsně před cílem na posledním uzlu chybou Potůčka ztratila a závěr byl velmi vyrovnaný a dramatický. Výkon a sestavu všech našich hlídek citelně poznamenala neúčast Mirka Kousalíka a Venduly Neužilové.

Fotky ze soutěže jsou ve fotogalerii na stránkách OORM Blansko.

Rooman

 

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.